4adesing.com

4A DESING

Çelik Konstrüksiyon

Günümüzde sıklıkla kullanılan yapılardan bir tanesi olan çelik konstrüksiyon, bütün yapılar içerisinde uzun süre dayanıklı olabilmesi ile dikkat çeker. Peki çelik konstrüksiyon nedir ve çelik konstrüksyon ne kadar dayanıklıdır?

WhatsApp Image 2023-01-29 at 12.19.07
Çeliğin sağlamlığı

1. Dayanıklı ve Sağlamdır

Çelik konstrüksiyon yapılar son derece dayanıklı ve sağlamdır. Özellikle depreme karşı korunaklı bir yapıda olabildikleri için sıklıkla tercih edilirler.Ayrıca, bu yapılar saf metalden üretildiği için uzun ömürlü olarak karşımıza çıkar. Çelik yapılarda herhangi bir yıpranma veya çatlama gibi bir durum ile karşılaşmak zordur.

s2 (1)
Uygun fiyatlar

2. Ekonomiktir

Çelik yapılarda fiyatlar istenilen projeye göre değişebilir. Örneğin çelik yapının tek veya çift katlı olması fiyatı etkileyebilir. Ancak özellikle betonarme yapılara göre çok daha hesaplı ve dayanıklı bir madde olabilen çelik, uzun vadede ekonomik açıdan birçok artıyı beraberinde getirir.

hafif-celik-yapi
hafif ve dayanıklıdır

3. Hafiftir

Çelik konstrüksiyon yapılar, çelik malzemesi ile taşıyıcı eleman kesitlerinin en aza inmesini kolaylaştırdığı için oldukça hafiftir. Hafif olması sayesinde bu yapılar, depreme karşı büyük bir avantaj sağlayabildiği gibi imalat ve montajda da kolaylık sunar. Ayrıca kendilerinden çok daha ağır yükleri taşıyabilme özelliği ile öne çıkarlar.

WhatsApp Image 2023-01-29 at 12.19.18
modern bir görünüm sağlar

4. Mimari Özgürlük Sunar

Kolay işlenebilen bir malzeme olan çelik, her türlü tasarımın uygulanabilmesine olanak verebilen bir yapı türüdür. Aynı zamanda mimari bir özgürlük de sunarak arzu edilen estetik dizaynı elde etmeyi kolaylaştırır.

Celik-Konstruksiyon-ev-Fiyatlari-
Yapınızı en hızlı şekilde hazırlıyoruz

5. Zamandan Tasarruf Sağlar

Çelik konstrüksiyon yapılar önceden hazır hale getirilir. Böylece inşaat alanındaki zaman kaybının önüne geçilerek yapının kısa bir süre içerisinde hazır olması sağlanır.Buna ek olarak paradan da tasarruf sağlanır. 

Select your currency
Scroll to Top